Kafkas Irkı Ana Arı Satışı - Ana Arı Satışı / Ankara Arıcılık

  Ana Arı Satışı    /   Kafkas Irkı Ana Arı Satışı Kategoriler

Kafkas Irkı Ana Arı Satışı

Kafkas Irkı Ana Arı Satışı
50,00

Kafkas Ana Arı Özellikleri

Sizde kafkas arısının özelliklerini araştırırken, farklı sitelerden farklı yazılarla karşılaşmışssınızdır,Kimisi kafkas arısının iyi olmadığını hastalıklara yakalanma riskinin daha fazla olduğunu,kimisinin gelişmediğini  detaylı olarak yazmışlardır,Bir ırk hakkında yazılar yazılabilmesi için O arı ırkı ile yıllarca çalışılması gerekmektedir.

Kafkas Arısı dünyanın en çok bal toplama özelliğine sahip tek arı ırkıdır,Hiç kimse bunun aksi olduğunu bana ıspatlayamaz.20 yıllık arıcı tecrübelerime dayarak şunları sizlerle paylaşacağım..

Arıcılıkta verimli olabilmek için İlk önce hangi bölgede arıcılık yaptığımız,Kullanacağımız Ana arı ırkı ve Bilhassa ana arının genç olması,Arıcılığımızı ileri seviyeye taşımamıza yardımcı olacaktır.

  • Hangi arı ırkını kullanırsanız kullanın ,arılarınızın kışlık bakımları yapıldıktan sonra arınızı iyice sıkıştırın,8 çercevelik arıyı 4 çerçeveye indirin,o şekilde arınızın bahara daha sağlam çıkmasına ve hastalıklara karsı daha dirençli olacagına teminat verebilirim.
  • Varroa Mücadelesi-Doğal mücadele ile erken ilkbaharda erkek arı çıtası atarak daha kolay bir şekilde varroa dan kurtulabilirsiniz,Kullanmış olduğunuz Varroa ilaçları tarım bakanlığının izinleriyle üretilmiş olmasına dikkat ediniz.
  • Arılarımızı Kışlatmaya hazırlarken kovanlarımızın yerden en az 30 cm yüksek olmasına özen göstermeliyiz.
  • Arı soğuktan Ölmez
  • Bir arının içerisinde, arının yiyceği kadar bal bırakınız.Normal bir koloni kışın 10 ile 15 kg kadar bal tüketir.
  • Arı nemden rutubetten ve açlıktan Ölür.
  • Karadeniz bölgesinde arıcılık yapan arkadaşlar özellikle kovanlarınızın havalandırma deliğini açık bırakın hatta polen tuzaklı kovanları kullanarak,kış boyunca Polen tuzaklarını çıkartın ,Bu şekilde arınızı nemden koruyabilirsiniz.
  • Yapılan tüm çalışmaların ardından Arı ölümlerini en aza İndirebilirsiniz.

Ön Sipariş Formu

Ad Soyad

Telefon

E - Posta Adresiniz
Ödeme Şekli
Mesajınız