Belfast Irkı Ana Arı Satışı - Ana Arı Satışı / Ankara Arıcılık

  Ana Arı Satışı    /   Belfast Irkı Ana Arı Satışı Kategoriler

Belfast  Irkı Ana Arı Satışı

Belfast Irkı Ana Arı Satışı
75,00 tl

 

  • 2021 YILI ANA ARI SATIŞLARIMIZ SONA ERMİŞTİR.
  • 2022 YILI İÇİN ANA ARI VE DAMIZLIK RUŞET KOLONİ SİPARİŞİ VERİP KAPORA ÖDEYEN ALICILARIMIZ
  •  2022 SEZON BAŞI NİSAN 20-25 İTİBARİYLE ERKEN TESLİMAT SIRASI ALABİLECEKLERDİR.

Belfast ana arı yine damızlığı Almanya menşei olup bu ülkeden temin edilmektedir. Normal olarak böyle bir ırk olmayıp diğer ırkların karışımdan labarotuvar ortamında üretilerek yapılan bir hibrid ana arıdır.

Belfast damızlık kolonilerde F1 olarak üretimi yapmaktayız. Sizler göndermiş olduğumuz ana arılar bu yılın rengi ile boyanıp gönderilmektedir. Ana arılar yumurta atma garantili olup, yolda ölme ve telef olma durumunda telafi etmekteyiz. Üretimlerimiz sertifikalı ve ruhsatlı olarak çalışmaktayız.

Belfast arısı hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse
Buckfast arısı dünyanın en meşhur HİBRİD arılarından. Hibrid arıda farklı ırklardan genetik özellikleri bilinen arılar kontrollü şartlarda ve yapay dölleme kullanılarak birleştirilir.

Yani Karniyol, İtalyan ya da Kafkas gibi ayrı bir ırk değil Bu tür birleştirmelerde melez azmanlığı denilen olay gerçekleşir ve ilk nesil analar kendi ana ve babalarından daha verimli olur. Bal verimi yüksek yavru atımı hızlı ve yön bulma konusunda başarılıdır. Siz yinede ana arı alırken bölgenize en uygun ırkı tespit etmeye çalışın. Bunu tespit etmek için çevrenizdeki arıcılardan ve bize yorumlar kısmından yazarak bilgi alabilirsiniz.